Společně už šetříme přes 11 milionů litrů vody ročně. Děkujeme!

Nedávno jsme spočítali, kolik vody již šetří námi prodané perlátory a úsporné sprchové hlavice za rok. Spadla nám čelist. Děkujeme! Není totiž žádným tajemstvím, že čisté pitné vody na světě ubývá. Odhaduje se, že do roku 2025 bude 1/4 lidstva trpět akutním nedostatkem vody.

Pojďme tomu předejít tím, že začneme u sebe a budeme si vody vážit. Neznamená to ale, že se musí celá rodina koupat v jedněch neckách nebo mýt nádobí jen, když prší. Stačí opravdu málo. Jak na to?

20150715174707

Mytí rukou a nádobí

Úsporné perlátory mísí vodu se vzduchovými bublinkami a tím šetří kolem 80 %. Na proudu vody to přitom téměř nepoznáte (vyzkoušeno na vlastní kůži).

Vysoce úsporný český perlátor České perlátory Watersavers zajistí úsporu vody v rozmezí 22 - 78 %. Životnost přitom až 20 let. Unikátní start/stop systém Jednoduše pustíte nebo zastavíte vodu, aniž byste museli sáhnout na baterii. Úspora v rozmezí 48 - 84 %. Výkyvný perlátor Watersavers Úspora 22 - 78 %. V komfortu mytí rukou nepoznáte rozdíl. Mísí vodu se vzduchovými bublinkami.
Jak vybrat ten správný perlátor? Naše perlátory sedí na všechny běžné vodovodní baterie. Jediné, co je tedy třeba vykoumat, je, jestli má vaše baterie vnitřní nebo vnější závit. Pak už jen stačí odšroubováním perlátor vymenit za stávající, neúsporný. Pokud se náhodou stane, že perlátor nepůjde namontovat, můžete ho bez obav vrátit. 

  Chci taky šetřit tisíce litrů vody...  

Koupelna a WC Pokud je doma jedno místo, kde se spotřebuje nejvíce vody, tak je to rozhodně koupelna. Do toalety splachujeme najednou až 12 litrů pitné vody a ve sprše po nás může stéct litrů až 80. Pojďme na to raději chytře.
Úsporná sprchová hlavice PulseEco Sprchové hlavice mívají průtok 15 l za minutu. Tahle elegantní slečna to stáhne na 6.   Nejúspornější hlavice na trhu Hlavice Ecogam má 2 módy. V tom úsporném má průtok pouze 5,75 l. Spoří 25 000 l za rok. Šetřič vody pro sprchy Jednoduše se našroubuje mezi baterii a sprchovou hadici. Šetří 20 000 litrů za rok.  
Nesplachujme pitnou vodu Jednoduše zavěsíte do splachovací nádržky a šetříte podle nastevní 14 - 70 % vody. Sprchová hadice s šetřičem Stačí vyměnit sprchovou hadici a rázem šetříte v průměru 1 500 Kč každý rok.   Šetří s každým spláchnutím Sáček plný silikonových krystalů. Vložíte do WC nádržky a šetříte s každým spláchnutím.
Chci taky šetřit tisíce litrů vody v koupelně...

Informace ze zákulisí Čím více se tématem udržitelného životního stylu zabýváme, tím více je to jasné. Velkochovy zvířat působí tolik utrpení, že si to ani nedokážeme představit. Navíc je to jednoznačně ten největší ekologický problém celé planety a hlavní důvod plýtvání a znečištění vody, mizení živočišných druhů, mrtvých zón v oceánech a kácení pralesů.
Velké organizace se k tématu otáčí zády, protože je tolik kontroverzní a pro lidi nepříjemné. Ale my ne. Až doprodáme posledních 12 kousků, tak žádné naše produkty nebudou obsahovat živočišné přísady. Prozkoumat celou nabídku

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

Anaé by Ecodis Rhassoul - marocký jíl (dóza 500 g) - šampon

Anaé by Ecodis Rhassoul - marocký jíl (dóza 500 g) - šampon, peeling nebo maska

229 Kč
Detail produktu
Sonnentor Bylinný čaj Klidné bříško BIO - nálevové sáčky (18 x 1

Sonnentor Bylinný čaj Klidné bříško BIO - nálevové sáčky (18 x 1,2 g)

90 Kč
Detail produktu
Hydrophil Bambusový mezizubní kartáček (6 ks) 0

Hydrophil Bambusový mezizubní kartáček (6 ks) 0,40 mm

119 Kč
Detail produktu
Hydrophil Bambusový kartáček (super soft) - 100% z obnovitelných zdrojů Hydrophil

Hydrophil Bambusový kartáček (super soft) - 100% z obnovitelných zdrojů

99 Kč
Detail produktu
Mulieres Svíčka ve skle - bez vůně (180 ml) - až 35 hodin hoření Mulieres

Mulieres Svíčka ve skle - bez vůně (180 ml) - až 35 hodin hoření

289 Kč
Detail produktu
Hydrophil Bambusový mezizubní kartáček (6 ks) 0

Hydrophil Bambusový mezizubní kartáček (6 ks) 0,45 mm

119 Kč
Detail produktu